23. 11. 2011

Světluškový průvod

                SVĚTLUŠKOVÝ PRŮVOD

 

V pátek 4. 11. 2011 proběhl v naší obci „SVĚTLUŠKOVÝ PRŮVOD“.  Byla to akce pro děti školní a předškolní, ale také pro jejich rodiče a prarodiče, kteří se přišli podívat jak dětem září očka a lampiony.

                Podzim je časem, kdy začínají dlouhé večery, příroda odhazuje svůj zelený plášť , připravuje se na zimu , zvířátka se ukládají k zimnímu spánku...

                Také na náměstí ve Velké nad Veličkou se rozhodla uložit ke spánku trojice medvědů. Ptáte se: „Co to bylo za medvědy?“ Přece Vojta, Kuba a Matěj - medvědi ze známého večerníčku. (Protože skuteční medvědi by asi vzbudili  trochu větší rozruch, nahradili nám je děti z dramatického kroužku.) A aby se našim medvědům lépe ukládalo k zimnímu spánku, přišlo jim k tomu usínání posvítit asi 150 světlušek (dětí s lampiony).

                Odvážné světlušky se nedaly odradit zimou ani větrem a shromáždily se na školním dvoře. Odtud vyrazily v pět hodin  odpoledního času a za veselého vyhrávání dětských písniček  se vydaly k hlavní křižovatce, kolem pekárny a potom už na náměstí. Na kratičkou dobu se zastavil provoz na hlavní komunikaci procházející skrze Velkou, ale to víte, než „přeletí „tolik světlušek a jejich doprovodů, to nějakou chvíli trvá.

                Na náměstí už čekali  unavení medvědi. Každou světlušku, která jim přišla posvítit, odměnili malou sladkostí a pak už se  za vyhrávání písně „Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům..“  uložili do svých pelíšků  a usnuli tvrdým zimním spánkem. Snad už ani nezahlédli ohňostroj, který  ukončil  „SVĚTLUŠKOVÝ PRŮVOD“.

                Dobrou noc, medvědi !  Dobrou noc, milé malé světlušky!  Už se můžete těšit na příští uspávání medvídků.

(text a foto: Mgr. Irena Mikesková,  učitelka MZŠ)

 

Kalendář akcí

Duben 2021
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Aktuality

žádné aktuality

všechny aktuality

sponzoři: esf, eu, mšmt, op vzdělávání pro konkurenceschopnost