ZŠ a MŠ Jaromíra Hlubíka Lipov

Kontakty:

Stránky školy - www.zslipov.cz

Telefon - 518 330 142

Email - zslipov@mybox.cz

Témata:

Dědictví našich předků

Práce na projektu v této oblasti byla směřována především do hodin hudební výchovy na druhém stupni. Nejdříve jsme rozvinuli téma, jež jsme pracovně pojmenovali Lidová píseň na Horňácku se zaměřením na Lipov. Nejdříve jsme (...)

zobrazit téma

Historie Lipova

Známé přísloví říká, že historie je učitelkou života. Rozhodli jsme se zjistit, co nás naučí ta lipovská . Zjistili jsme, že historie naší obce sahá daleko do středověku a že území Lipova bylo osídleno již dlouho předtím. V (...)

zobrazit téma

Příroda Lipova

Přirozeně jsme se museli věnovat přírodě v Lipově a jeho okolí. Poznávali jsme jednotlivé ekosystémy, které krajinu u nás tvoří. Zjišťovali jsme, které jsou u nás původní, které jsou přirozené, jak je člověk v průběhu minulého (...)

zobrazit téma

Společenský život v Lipově

Při práci na našem projektu, kdy jsme se zabývali přírodou, historií i folklorem Lipova, jsme často narazili na různé spolky a organizace fungující v Lipově. Velmi významnou organizací byl v obci Sokol. V současnosti si ho spojujeme (...)

zobrazit téma

Zeměpis Lipova

V této tématické oblasti jsme zkoumali Lipov ze zeměpisné stránky. Zkoumali jsme a popisovali, kde naše obec leží, jaká je její poloha v České republice, Jihomoravském kraji, ale i v Evropě. Pouhý popis polohy by byl ale příliš (...)

zobrazit téma

Žijeme a pracujeme v Lipově

V současnosti žije v Lipově 1517 obyvatel. Na ty je potřeba se pořádně podívat. Zkoumali jsme složení obyvatel Lipova – počet mužů a žen, zastoupení obyvatel v různých věkových kategoriích. Tyto informace jsme porovnávali se (...)

zobrazit téma

Kalendář akcí

Únor 2024
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Aktuality

žádné aktuality

všechny aktuality

sponzoři: esf, eu, mšmt, op vzdělávání pro konkurenceschopnost