ZŠ M. Choceňského, Choceň

 

ZŠ Mistra Choceňského se zapojila do projektu "Školy pro venkov"!

 

Milí žáci, milí kolegové,

chtěli bychom vás seznámit s projektem, který byl zahájen v tomto školním roce a bude probíhat až do roku 2013. Projekt je realizován s podporou EU, Evropského sociálního fondu, a MŠMT v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Spolu s naší školou je do něj zapojeno přibližně 15 dalších základních škol ze třech regionů České republiky.

 

Projekt se jmenuje "Školy pro venkov" a jeho cílem je podpořit žáky v poznávání nejbližšího okolí školy. Čeká nás dlouhá, dobrodružná cesta, na které budeme zkoumat přírodní rezervaci v blízkosti naší školy. Probádáme tajemné pověsti s ní spojené, ponoříme se do přírodovědných výzkumů, zjistíme, co se zde odehrálo v dobách dávno minulých i docela nedávno, odhalíme kouzlo starých fotografií i nových technologií.

 

Našim úkolem pak bude zprostředkovat naše poznání dalším "generacím" žáků. Budeme společně vytvářet pracovní listy se zajímavými úkoly, psát články, pořizovat fotografie, natáčet video, vytvoříme brožurku pro Informační centrum v Chocni. Naším pracovním jazykem bude převážně čeština, ale využijeme určitě i angličtinu! :-)

 

O průběhu projektu vás bude pravidelně informovat tento školní časopis. Najdete v něm své články, obrázky, fotografie, křížovky, zkrátka vaše výtvory spojené s projektem. (A občas třeba i něco dalšího z dění ve škole. )

Čekají na vás také různé soutěže...

Bude to určitě veliká výzva!

 

 

Na společnou práci se moc těší:

Mgr. Ilona Nováková, Mgr. Miroslav Nešpořík, Mgr. Lada Cejpová, Mgr. Lenka Svobodová a Mgr. Pavlína Hrabětová

 

Kalendář akcí

Říjen 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Aktuality

žádné aktuality

všechny aktuality

sponzoři: esf, eu, mšmt, op vzdělávání pro konkurenceschopnost